Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vypráví se, že zakladatelé skupiny jsou Mike Shinoda a Brad Delson, kteří se ale neshodovali ve výběru svých stylů. Po dlouhém rozhodování, jak skloubit více stylů dohromady, usedli v jednom baru na koncertu skupin Anthrax a Public Enemy, kdy pochopili, že lze skloubit i zcela odlišné hudební směry. K Mikeovi a Bradovi se postupně přidali Rob, Joe, Pheonix a Mark. Ti spolu vytvořili kapelu s názvem Xero. Mark ale nakonec od skupiny odešel, ale dodnes jsou z kluků dobří kamarádi a Mark se stal manažerem kapely. Po jeho odchodu se skupina znovu přejmenovala, tentokrát na Hybrid Theory. Jako poslední se k nim přidalChester. Až do jeho příchodu jim chyběl pořádný zpěvák, protože veškeré vokály obstarával Mike. Jednoho dne, zrovna když probíhala Chazzova oslava narozenin, zavolal Chester Mikeovi, pustil mu do telefonu jednu z demo-nahrávek Hybrid Theory a do toho zpíval své vokály. Mike tím byl nadšen a přizval Chestera ke spolupráci. Tak se začalo tvořit jejich debutové album, ze kterého se vyčlenilo Hybrid Theory a Hybrid Theory EP.
Kapela v úplném složení se tedy stala ,,zákazníkem,, vydavatelství WarnerBros., ale problém byl v tom, že skupina měla za úkol se přejmenovat. Skupina se jménem Hybrid Theory již existovala, a tak chtěli změnit název na Lincoln Park (sami říkají: "Lincolnův park je v každém větším městě v USA a proto, když koncertujeme, můžeme říkat, že se naše kapela jmenuje podle jejich parku.)ale internetová adresa "www.lincolnpark.com" již byla obsazená, tak trochu pozměnili název na Linkin Park, výslovnost je podobná. Úspěch jejich prvního alba Hybrid Theory byl vzkutku nečekaný. V roce 2002 se do sítě obchodů s hudbou dostalo album Reanimation, obsahující remix z předešlého alba a z nepublikovaných písniček.  Je 24. března 2003 a Linkin Park vydávají své v pořadí třetí album, s názvem Meteora. Jejich popularita stoupá a fanoušci se rozšiřují do stále nižší věkové kategorie. Meteora bourá žebříčky hitparád a nekompromisně obsazuje první příčky. 17. listopadu 2003 se k fanouškům dostává záznam koncertu v Texasu z amerického turné "Summer Sanitarium Tour" v podobě CD a DVD s názvem Live in Texas.
Na konci listopadu 2004 se k fandům dostává další album, nesoucí název Colision course, kde můžeme kromě CD s remixovanými songy LP a rappera Jay- Z, najít také DVD, zachycující tvorbu alba a vystoupení v klubu Roxy Theater.
Téměř rok na to Linkin park prohlásili, že pracují na novém albu, které by mělo vyjít v polovině roku 2006. To se ale nevydařilo a tak jsme se alba mohli dočkat až v polovině roku 2007. Mezitím si stačil od skupiny odskočit rapper Mike, aby světu předvedl svou kreativitu v hip-hopovém projektu Fort Minor, na kterém spolupracoval se skupinou Styles of Beyond. I tento výtvor se těšil a těší stále velké oblibě.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Portrét

Archiv

Kalendář
<< duben / 2020 >>